Yema Skin Diver Slim Full Lume CMM.20 Limited Edition – Ref. 12.26.20.67.SNL.U7
Buy with Confidence – 100% Authentic Swiss Watch with Warranty
🟩 Authenticity guaranteed
🟩 Brand new or New Old Stock, clearly stated
🟩 Checked and prepared by our Swiss watchmaker
🟩 Official manufacturer’s warranty included
🟩 Secure, fully insured worldwide delivery
🟩 Swiss-based independent specialist
🟩 Established since 1999
Ref. 12.26.20.67.SNL.U7
Skin Diver Slim Full Lume CMM.20 Limited Edition
Some watches are made for display cases. Others are made for escape.
A watch for men who never completely lost their taste for exploration.
Estimated delivery - 8-20 days
Free worldwide shipping
Brand new in original box and with manufacturer's papers
2 years manufacturer’s international warranty
Category: Tag: Brand:
Have a question about this product?
Ask a Question
Description
CALIBER
Micro-Rotor Caliber Manufacture Morteau 20
28 800 A/h
Self winding with ball bearings rotor
70h power reserve
Hours, minutes, seconds
Daily rate of -3 /+7 seconds per day
BEZEL
Unidirectional diving bezel with sapphire insert and markers (0 to 60 graduation)
Marker at 12 o’clock (luminescent) in Super-LumiNova C1 Grade A
CASE & CRYSTAL
Material: Vertical brushed 316L stainless steel case with polished bevels
Diameter: 39mm
Thickness: 9.90mm
Lugs: 20mm
2.20 mm double domed sapphire crystal